Praca poświęcona zagadnieniu technik kamasutry w odniesieniu do pojęcia seksualności poprzez odmienny od zachodniego system kulturowy. To głęboka wiedza nauk wschodu w zakresie pracy z energią seksualną, ciałem i umysłem. Jest odczarowaniem pierwotnej, cielesnej sfery seksualnej, która przeradza się w rytuał męskiego zjednoczenia. Narracja projektu nakłania odbiorcę do wykorzystania pokładów własnej percepcji w wyobrażeniu indywidualnego doświadczenia fantazji seksualnej.

Shelter in Another Body poza dosłownym odniesieniem, ma swoje szczególne powiązanie z umysłem człowieka. Tytuł odnosi się do stosunku dwóch mężczyzn, odbywającego się na najgłębszym poziomie świadomości. W tej błogiej ekstazie kluczowa staje się indywidualna percepcja względem tytułowego przyjmowania schronienia w innym ciele. Połączenie na poziomie mentalnym daje możliwość zbliżenia erotycznego najwyższej jakości. Taka perspektywa pozwala na wzajemne ofiarowanie, unifikację ciał, oraz wymianę wewnętrznych energii. Projekt opowiada o świadomym postrzeganiu siebie i innego ciała w przyjemności oraz błogości cielesnej, która może zostać osiągnięta dzięki znanym człowiekowi pradawnym naukom tybetańskich technik.

Wystawa łączy w sobie różne środki artystyczne. Począwszy od ilustracji tworzonych za pomocą pasteli olejnych, poprzez obiekty artystyczne, asamblaże oraz video-performance. Każda z technik artystycznych w swój indywidualny sposób tłumaczy i pokazuje aspekty pracy ludzkiego umysłu oraz rządzących energii w ciele człowieka, posługując się symbolami wypracowanymi przez kulturę świata zachodniego.”

o wystawie: Paweł Żukowski